Yaylakılıçlı Köyü Kaş Antalya

Bu Alanı Sizin İçin Ayırdık !

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
16
İtibar
0
Coin
256,928
yaylakılıçlı köyü bilgileri - yaylakılıçlı köyü resimleri - yaylakılıçlı köyü tanıtım

Yaylakılıçlı, Antalya ilinin Kaş ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

Köyün adı adı daha önce Sıçak Köyü olup, yaklaşık 10 sene önce Yaylakılıçlı olarak değiştirilmiştir.
Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.
Coğrafya

Antalya iline 165 km, Kaş ilçesine 80 km uzaklıktadır.
İklim

Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 277
1997 432
Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

kaynak/ yerel net / vikipedi / özgür ansiklopedi

köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

Yorum yapmak için hesap oluşturun veya giriş yapın

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir

Hesap Oluştur

Topluluğumuzda bir hesap oluşturun. Bu kolay!

Giriş Yap

Zaten hesabınız var mı? Giriş yapın.

Benzer konular

• Soru
yeşilbarak köyü resimleri - yeşilbarak köyü tanıtım - yeşilbarak köyü bilgileri Yeşilbarak, Antalya ilinin Kaş ilçesine bağlı bir köydür. Tarihi Köyün adının gaziantep nizip karkamış ve oguzelinin sınırları içinde kalan barak ovasından geldigi,türkiyenin çeşitli yerlerinde de bu ovada...
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
  • Soru
İkizce Köyü Kaş Bilgileri - İkizce Köyü Hakkında - İkizce Köyü Tanıtımı - İkizce Köyü Resimleri İlçe: KAŞ - İl: ANTALYA Köy Muhtarı: BAYRAM OĞURLU Muhtarlık Erişim Bilgileri: Telefon: 0 (242) 838 60 24 Cep Telefonu: 0 (535) 335 73 19 Antalya Bilgiler Nüfus 750 (2000) Nüfus...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
İslamlar Köyü Elmalı Bilgileri - İslamlar Köyü Hakkında - İslamlar Köyü Tanıtımı -İslamlar Köyü Resimleri İlçe: ELMALI - İl: ANTALYA Köy Muhtarı: BİLAL KARAKAYA Muhtarlık Erişim Bilgileri: Telefon: 0 (242) 621 21 64 Cep Telefonu: 0 (535) 502 24 60 Antalya Bilgiler Nüfus 453 (2000)...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Kaş Aklar Köyü - Aklar Köyü Hakkında - Aklar Köyü Tanıtımı - Aklar Köyü Resimleri Köy Muhtarı: ERGÜN ULUTAŞ Muhtarlık Erişim Bilgileri: Telefon: 0.252.6590094 Cep Telefonu: 0.532.2519793 Aklar, Antalya ilinin Kaş ilçesine bağlı bir köydür. Tarihi Köyün adının nereden geldiği ve...
Cevaplar
0
Görüntüleme
1
  • Soru
yeniköy köyü bilgileri - yeniköy köyü resimleri - yeniköy köyü tanıtım Yeniköy, Antalya ilinin Kaş ilçesine bağlı bir köydür. Tarihi Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur. Kültür Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi vardır. Coğrafya Antalya iline 191...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
Üst Alt