Yaş Pasta Dolgu Kreması Nedir

Bu Alanı Sizin İçin Ayırdık !

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
16
İtibar
0
Coin
256,928
Yaş Pasta Dolgu Kreması nasıl yapılır
Dolgu krema tarifi

Dolgu Kreması Yaş paştanın icine surulen ve dışına kaplanan kremadırEvde kendiniz yapabileceğiniz gibi dışardan hazır olarakta her ceşidini cok rahatlıkla bulabilirsiniz

Kakaolu Pasta Dolgu kreması tarifi
Malzemeler
* 2 su bardağı sut
* 1,5 yemek kaşığı kakao
* 1,5 yemek kaşığı un
* 13 su bardağı nişasta
* Yarım su bardağı şeker
* 1 paket vanilya
* 1 yumurta
* Yarım paket sut kreması

Hazırlanışı;

1 Kapaklı bir sos tenceresi icine, tum malzemeleri ekledim ve ateş uzerine almadan bir cırpma teli ile once guzelce karıştırdım
2 Sonra kısıt ateşte surekli karıştırarak muhallebi kıvamına gelinceye kadar pişirdim En son vanilyayı ekleyip, karıştırıp, kapağını kapatıp soğumaya bıraktım
3 Soğuma işleminin cabuk olmasını isterseniz, geniş bir tavaya soğuk su koyup muhallebi dolu sos tenceresini bu su icinde soğumaya bırakabilirsiniz
4 Bir yandan sut kremanızı mikser ile sert krema gelinceye kadar cırpın ve muhallebiniz soğuyuncaya kadar buzdolabında bekletin
5 Muhallebiniz soğuyunca krema ile puruzsuz bir kıvama gelince karar mixerle cırpın

Yorum yapmak için hesap oluşturun veya giriş yapın

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir

Hesap Oluştur

Topluluğumuzda bir hesap oluşturun. Bu kolay!

Giriş Yap

Zaten hesabınız var mı? Giriş yapın.

Benzer konular

• Soru
Yaş Pasta Keki nasıl yapılır Yaş Pasta Keki Tarifi Yaş Pasta Keki Malzemeler 4 yumurta 1 bardak şeker 1 bardak un 1 yemek kaşığı (tepeleme) nişasta 1 yemek kaşığı sıvı yağ kabartma tozu 1 paket vanilya Yaş Pasta Keki Yapılışı 4 yumurtayı mikserle iyice cırpın şekeride ilave ederek cok iyi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Çilekli Kremalı Pasta Tanımı İçin Malzemeler Pandispanyası için 5 adet orta uzunluk yumurta 1,5 su bardağı toz şeker 2 -2,5 su bardağı un Kabartma tozu Kreması için 3,5 su bardağı süt 3 çay kaşığı un 1 adet yumurta Vanilya 50 gram beyaz çikolata 1 paket krem şanti Arası için 2 adet muz 7 adet...
Cevaplar
0
Görüntüleme
2
  • Soru
Meyveli Yaş Pasta Tanımı İçin Malzemeler Pandispanya için; 4 adet yumurta 1 su bardağı +2 yemek kaşığı şeker Yarım çay bardağı sıcak su 1 paket kabartma tozu 1.5 su bardağı un Kreması için; 4 su bardağı süt 3 yemek kaşığı un 2 yemek kaşığı nişasta 1 su bardağı +1 yemek kaşığı şeker 2 yemek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
1
  • Soru
Yaş Pasta Hamuru nasıl yapılır Yaş Pasta Keki Nasıl Yapılır? Yaş Pasta Hamuru malzemeleri 4 yumurta 34 su bardağı toz şeker 34 su bardağı elenmiş un 1 yemek kaşığı sıvı yağ 1 cimdik tuz imagesyaspastahamurutarifi5ad4039fdf5ab Yaş Pasta Hamuru Yapılışı: Yumurta aklarını ve sarılarını ayırın...
Cevaplar
0
Görüntüleme
1
  • Soru
Pasta kreması nasıl yapılır çikolatalı? Merhaba! Bu tarifte size çikolatalı pasta kreması nasıl yapılacağını anlatacağım. İlk olarak, 1 su bardağı sütü bir tencereye alıp ısıtın. Ardından, 2 yemek kaşığı nişastayı, 3 yemek kaşığı toz şekerle birlikte ayrı bir kapta karıştırın. Çikolatalı pasta...
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
Üst Alt