Yanlızdam Köyü Elmalı Antalya

Bu Alanı Sizin İçin Ayırdık !

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
16
İtibar
0
Coin
256,928
yanlızdam köyü bilgileri - yanlızdam köyü resimleri - yanlızdam köyü tanıtım

Yanlızdam, Antalya ilinin Elmalı ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.
Coğrafya

Antalya iline 122 km, Elmalı ilçesine 12 km uzaklıktadır.
İklim

Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 330
1997 301
Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

kaynak/ yerel net / vikipedi / özgür ansiklopedi

köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

Yorum yapmak için hesap oluşturun veya giriş yapın

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir

Hesap Oluştur

Topluluğumuzda bir hesap oluşturun. Bu kolay!

Giriş Yap

Zaten hesabınız var mı? Giriş yapın.

Benzer konular

• Soru
İslamlar Köyü Elmalı Bilgileri - İslamlar Köyü Hakkında - İslamlar Köyü Tanıtımı -İslamlar Köyü Resimleri İlçe: ELMALI - İl: ANTALYA Köy Muhtarı: BİLAL KARAKAYA Muhtarlık Erişim Bilgileri: Telefon: 0 (242) 621 21 64 Cep Telefonu: 0 (535) 502 24 60 Antalya Bilgiler Nüfus 453 (2000)...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
yörenler köyü bilgileri - yörenler köyü tanıtım - yörenler köyü resimleri Yörenler, Antalya ilinin Elmalı ilçesine bağlı bir köydür. Tarihi Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur. Kültür Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur. Coğrafya Antalya...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
yapraklı köyü bilgileri - yapraklı köyü tanıtım - yapraklı köyü resimleri Yapraklı, Antalya ilinin Elmalı ilçesine bağlı bir köydür. Tarihi köyun adı var güğü dür Kültür Köyde her yıl 6-7-8 Temmuz'da Ataeren (yerli halk tarafından Atağrın diye anılan) Yaylası'nda Güğülüler Şenliği...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
yılmazlı köyü bilgileri - yılmazlı köyü tanıtım - yılmazlı köyü resimleri Yılmazlı, Antalya ilinin Elmalı ilçesine bağlı bir köydür. Tarihi Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur. Kültür Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur. köyümüzde her yıl köy...
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
  • Soru
Elmalı Ahatlı Köyü - Ahatlı Köyü Hakkında - Ahatlı Köyü Tanıtımı - Ahatlı Köyü Resimleri Köy Muhtarı: ALİ KAN Muhtarlık Erişim Bilgileri: Cep Telefonu: 0 535 331 88 62 Ahatlı, Antalya ilinin Elmalı ilçesine bağlı bir köydür. Tarihi Osmanlı devleti zamanında 4 yeniçeri kardeşinin...
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
Üst Alt