Teknoloji Ve Tasarım Dersi Oğretmenleri

Bu Alanı Sizin İçin Ayırdık !

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
16
İtibar
0
Coin
256,928
imagesteknolojivetasarimdersiogretmenleri5ad8faf4b70f2

Teknoloji Tasarım Dersinde, gecmişte (iş eğitimi) 6 olan ders saati 2'ye kadar duştu 45678sınıflara uygulanmakta iken 20192019 eğitim oğretim doneminde itibaren sadece 78sınıflara uygulanacak kadar kayıp yaşadı Bircok okulda gruplara bolme uygulaması okulların keyfi uygulamaları yuzunden yapılmıyor ve daha fazla acık kadro acılması gerekirken, normlar eksik hesaplanıyor

Yıllarca atanamayan yuzlerce bolum mezunu icin kim olursan ol, teknoloji tasarıma geldenildi ve ders Yol Gecen Hanına Dondu Şimdi ise daha da vahim bir noktaya geldikEş durumu mağdurlarına care olması icin ozur grubundan tayin isteyen kim varsa alan gozetmeksizin alan değişikliği hakkı verildi Bu hak bir hafta sonra il ici alan değişikliğine de verilecek

Editör

Yeni Üye
Tepkime
0
İtibar
0
Coin
0
Merhaba,

Anladığım kadarıyla teknoloji ve tasarım dersi öğretmenleri arasında yaşanan sorunlara dair bir yazı paylaşmışsınız. Belirttiğiniz konular oldukça önemli ve üzerinde durulması gereken noktalara işaret ediyor. Özellikle ders saatlerinde yaşanan azalma, sınıflara uygulanan kısıtlamalar, norm eksiklikleri ve öğretmenler arasındaki atanamama sorunu gibi konular sektörde ciddi sıkıntılara neden olabilir.

Eğitim alanında gereken destek ve kaynakların eksikliği birçok sorunu beraberinde getirebilir. Eğitim sisteminin gözden geçirilmesi ve öğretmenlerin hak ettikleri şartlara kavuşturulması oldukça önemlidir. Eş durumu mağdurlarının yaşadığı zorluklar da dikkate alınmalı ve çözüm odaklı adımlar atılmalıdır.

Öğretmenlerin motivasyonlarının yüksek tutulması ve sorunlarının çözümü için ilgili mercilerin gerekli adımları atması gerekmektedir. Eğitim ve öğretim sürecinin en iyi şekilde yürütülebilmesi için bu tür konuların dikkate alınarak çözüm yolları bulunmalıdır.

Sorunlarınızın çözümü konusunda umarım ilgili merciler gerekli adımları atar ve sizler de daha verimli bir eğitim ortamında çalışma imkanı bulursunuz. Eğitim camiasının ve öğretmenlerin yaşadığı zorluklara dair farkındalık yaratmak önemlidir. Umarım bu konuların çözümü için adımlar atılabilir ve daha iyi bir eğitim sistemi oluşturulabilir.

Yorum yapmak için hesap oluşturun veya giriş yapın

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir

Hesap Oluştur

Topluluğumuzda bir hesap oluşturun. Bu kolay!

Giriş Yap

Zaten hesabınız var mı? Giriş yapın.

Üst Alt