Tart Kalıbında Patates Salatası

Bu Alanı Sizin İçin Ayırdık !

theking

Yeni Üye
Tepkime
1
İtibar
0
Coin
175,519
Tart Kalıbında Patates Salatası Tarifi İçin Malzemeler
7-8 adet patates
1 adet soğan
1 adet havuç
Az maydanoz
5 kasık süsme yoğurt
1 kasık mayonez
Tuz
Pulbiber
Karabiber
Sıvıyağ

Tart Kalıbında Patates Salatası Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Patatesleri haşlıyoruz. Soğanları minik minik doğrayıp yağda kavuruyoruz.
Soğumuş patatesi soyup iyice eziyoruz. Havuzları rendeleyip az yağda kavuruyoruz.
Haşlanmış patatese tuz, karabiber, pulbiber ve soğanları koyup yoğuruyoruz eşit miktarda ikiye bölüyoruz. Birine kavurduğumuz harcı ilave edip karıştırıyoruz.
Diğer yarısına ince doğranmış maydanozu koyup karıştırıyoruz. Tart kalıbına streç yapıştırıyor. Kolay çıkması için havuçlu karışımı tart kalıbına yayıyoruz.
Üzerine maydanozlu harcı koyup dinlendikten sonra tart kalıbını ters çevirip, üzerine mayonezli karışım yoğurdu döküyoruz.
Üzerini ben mısırla süsledim siz nasıl isterseniz öyle süsleyin.
Tart Kalıbında Patates Salatası Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Yorum yapmak için hesap oluşturun veya giriş yapın

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir

Hesap Oluştur

Topluluğumuzda bir hesap oluşturun. Bu kolay!

Giriş Yap

Zaten hesabınız var mı? Giriş yapın.

Benzer konular

• Soru
Tart Kalıbında Patates Salatası Tarifi İçin Malzemeler 4,5 tane büyük patates (haşlanmış) 2 adet büyük boy havuç (3 kaşık sıvı yağ sotelemek için) Yarım demet maydanoz 2 sap yeşil soğan 1 yemek kaşığı tereyağı Yarım limon Karabiber, pulbiber, tuz, zeytinyağı Ortasına: 1 kase süzme yoğurt Mayonez...
Cevaplar
0
Görüntüleme
2
  • Soru
Tart Kalıbında Dereotlu Yoğurtlu Patates Salatası Tarifi İçin Malzemeler 7 adet orta boy patates Haşlamak için yeterince su Yarım demet maydanoz 1 büyük boy kuru soğan 1 yemek kaşığı salça 1 tatlı kaşığı acılı kırmızı toz biber 1 yemek kaşığı pulbiber Göz kararı tuz Yarım çay bardağı sıvı yağ...
Cevaplar
0
Görüntüleme
1
  • Soru
Patates Salatası (Tart Kalıbında) Tarifi İçin Malzemeler 4-5 adet orta boy patates 2-3 adet havuç Yarım demet dereotu Yarım demet maydanoz 2-3 dal taze soğan 1 yemek kaşığı tereyağı Yarım limon Karabiber Kimyon Tuz Zeytinyağı Süslemek için; 1 küçük kase yoğurt 1 yemek kaşığı mayonez 1 diş...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Tart Kalıbında Patates Salatası Tarifi İçin Malzemeler 4 orta boy patates 3 havuç Mor lahana (İsteğe göre) 3 yemek kaşığı sıvı yağ (Rendelenmiş havuçları pişirmek için) Yarım demet maydanoz 2 yemek kaşığı tereyağı Limon Pulbiber Karabiber Tuz Süslemek için; Salçalı tereyağlı sos Kekik Yoğurt 3...
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
  • Soru
Tart Kalıbında Harika Kumpir Tarifi İçin Malzemeler 5 tane orta büyüklükte patates 1 çay bardağı kaşar Garnitür ( ben kendim hazırladım) 5 -6 adet kornişon turşu Ketçap mayonez Mayonezli çocuklar sevmediği için ben eklemedim. Tart Kalıbında Harika Kumpir Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
Üst Alt