Tam ekran Modu nasıl açılır?

Konuyu Yükselt
Tam ekran modu, çoğu işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabilen bir özelliktir. Aşağıda farklı cihazlarda tam ekran modunu nasıl açabileceğinizi açıkladım:

Bilgisayarlar:
Windows:
- Bir uygulamayı tam ekran modunda açmak için klavyenizdeki F11 tuşuna basabilirsiniz. Bu, masaüstünüzde bulunan birçok tarayıcı ve uygulama için geçerlidir.
- Belirli uygulamaların tam ekran modunu açmak için genellikle uygulama penceresinin sağ üst köşesinde bulunan tam ekran simgesine tıklamanız yeterli olacaktır.

Mac:
- Bir uygulamayı tam ekran modunda açmak için klavyenizdeki Ctrl + Komut + F tuşlarına basabilir veya uygulama penceresinin sol üst köşesindeki tam ekran tuşuna tıklayabilirsiniz.

Mobil Cihazlar:
Android:
- Android cihazlarda uygulama tam ekran modunu açmak için genellikle ekranın alt veya üst kenarında gezinerek açılır menüyü getirip, tam ekran simgesine dokunmanız gerekmektedir.

iOS:
- iOS cihazlarda, uygulama tam ekran modunu açmak için ana ekran düğmesine iki kez hızlıca basabilir veya uygulama penceresinin sağ üst köşesinde bulunan tam ekran simgesine dokunabilirsiniz.

Bu adımlar farklı cihazlarda ve işletim sistemlerinde küçük değişiklikler gösterebilir ancak genel olarak tam ekran modu, uygulama düzenini optimize etmek veya daha büyük bir ekran alanı sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.