Spesiyal Poğaça Tarifim 3 Çeşit

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan theking
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Spesiyal Poğaça Tanımım 3 Çeşit İçin Materyaller
1 paket sana hamur işi margarin
1.5 paket yaş maya
1.5 su bardağı süt
2 yemek kaşığı şeker
1 tatlı kaşığı tuz
Yarım çay bardağı sıvı yağ
2 yumurta sarısı ayrılacak üzerine akı içine
Un
İç harç için;
200 gram kadar peynir (isteğe bağlı ölçüde koyun)
Nutella (3-4 yemek kaşığı kadar)
10-12 adet çiğitsiz zeytin
Üzeri için ayırdığımız yumurta sarısı
Ben çikolatalı poğaçalarım için toz fındık koydum

Spesiyal Poğaça Tanımım 3 Çeşit Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Oda sıcaklığındaki maya ve margarini hamur kabına alın. Sütü ılıktan biraz fazla ısıtıp kaba dökün un hariç öbür gereçleri tamamlayıp uygunca yoğurun unu ekleyin.
Denetimli ekleyin unu hamur olabildiğince cıvık olacak. Ne kadar cıvık olursa o kadar pamuksu oluyor. Elinize alın biçim veriliyorsa un dökmeyi kesin.
En az 1 saat mayalanmaya bırakın. Şayet vaktiniz yoksa kabınıza pak poşet geçirip hamurun hava almasını engelleyin ne kadar çabuk mayalandığını göreceksiniz.
Mayalanan hamuru beklerken içine koyacağınız peyniri, zeytini ve nutellayı hazırlayın.
Hamurdan bezeler koparıp içine peyniri koyun kapatın. Ben çikolatalı olanlar yuvarlak hazırladım. Yarım ay olanları peynirli. Uzun olanları zeytinli. Halleri siz zevkinize nazaran belirleyebilirsiniz.
Patatesli, sade, kaşarlı, sucuklu, sosisli ne varsa elinizde onla çeşit yapabilirsiniz. Misafirlikte sunumu çok güzel ve çeşitli oluyor.
İki tepsi çıkan bu tanımım üzerin yumurta sarısı sürüp fındık susam çörekotu ne varsa elinizde süsleme yapabilirsiniz.
200 derece fırına atıp kızarana kadar pişirin.

Geri