Sigarayı Bıraktıktan Sonraki Yaşantı

Bu Alanı Sizin İçin Ayırdık !

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
16
İtibar
0
Coin
256,928
Sigarayı Bıraktıktan Sonraki Donem

Şaşkınlık donemi

Yine ilk zamanlarda biraz şaşkınlık yaşarsınızBu şaşkınlıktan mutlu olabilirsiniz
Nikotinin uyuşturucu etkisi kalkmaya başladıkca , kendinizi biraz daha fark etmeye başlarsınız bu farkındalık sizde bir şaşkınlık oluşturur Tıpkı bir gozunuz kapalı iken, ikinci gozunuzu acmanız gibidaha cok şey gormeye başlarsınız kendinizin farkına vardıkca bazı tedirginlikler ne olduğunu bilmediğiniz bazı duygular yaşarsınızBu yaşama donuş operasyonun ilk belirtileridir Yaptığınız şeyin işe yaradığını gormeniz icindir Kendinizi yeniden keşfetmeye calışmanızdan mutlu olunartık hayatınızda yeni bir donem başlıyor

Komplo teorileri icinizde, pes etmeyin, tekrar iciren sır

Yine ilk zamanlarda bir komplo ile karşı karşıya kalırsınız Normal şeyler, sigarasızlığa bağlanırnikotin uzaklaşmaya başladığında vucunuzda da bazı belirtiler ortaya cıkarorneğin başınız ağrıyabilir Başınızın ağrıması vucudunuzda tıbbi bir rahatsızlığın belirtisi de olabilir, ancak bu operasyonda, beyninizin kodlamasında bazı değişiklikler yapılmaya başlanır ve bu da dışarıya kendini, huzursuzluk, hafif sıkıntı, durgunluk ya da ağrı olarak gorunebilir Yapabileceğiniz bir şey yok Ancak onemli belirtiler ortaya cıktığında bunu sigara istediğinizden değil, sigarasız bir hayata vucudun alıştığı şeklinde okumalısınız işte tam bu saatlerde icinizdeki bir ses sizi bir komplonun icine ceker

Orneğin başınız ağrımaya başladı ise bak sigara icmedin diye başın ağrıyor, buna ne kadar dayanabilirsin komploya sakın inanmayın, yıllardır kendinizi bu tur şeylerle avuttunuz Cunku siz bilirsiniz ki eskiden sigara ictiğiniz zamanlarda da başınız ağrıyordu O zamanlar sigaraya rağmen ağrıyordu ve siz coğu zaman bir ağrı kesici ile gideriyordunuz Demek ki bu ağrının sigara ile bağlantısı yoksigara icsin icmesin her insanın zaman zaman canı sıkılır, eskiden siz sigara icerken de canınız sıkılıyorduama operasyona başladığınız icin icinizdeki komplocu bak sigara icmedin, canın sıkılıyor bu bir tuzaktır İlk zamanlarda neredeyse karşılaşacağınız her olumsuzluk sigara icmemenizle ilişkilendirilir Nerdeyse borsa duşse, doların fiyatı duşse icinizdeki komplocu bak sigara icmedin diye oldu diyecek olur Bu komplo teorilerine asla aldanmayın

Sigara aklımdan cıkmıyor!

Yine ilk zamanlarda sigaranın aklınıza gelmesi sizi derin derin duşundurebilir Sigaranın aklınıza gelmesi size bir fırsat sunar, bu tıpkı duşman mevzisindeki bir askerin ayağa kalkıp kendini belli etmesi gibidir Bu istek geldiğinde ruhunuzun alternatif davranışı secmesi icin onu teşvik edin ve biraz zaman tanıyın Sigaranın aklınıza geliyor olması henuz ruhunuzun bu işten vazgecmediğini anlatır Sizin de buna karşı yapmanız gereken şey ruhunuz sigaradan uzak bir noktaya yonlendirmekbu isteği yonlendirdikce ruhunuzu yeni hayata alıştırmış olacaksınızta ki silininceye kadar

Yontemin ilkeleri, yontemin olmazsa olmazları

Ozetleyecek olursak, bu bir surectir Yani sigaranın kapatma duğmesi yokturhayatınızın her tarafındadırtemizlenmesi,duygularınızın arınması, yeni hayatınıza alışmanız zaman alacaktır Bunun icin ne yapacağınızı biliyorsunuz Sigara icme isteği geldiğinde ;

İcinize yonelerek,bilincaltınızı devreye sokun ve yeni bir davranış secmesi icin yonlendirin

Bir nefesin sizi bağımlı yapacağını cok ciddi olarak iliklerinize kadar hissedin ve ondan uzak durunuzak durmak icin ruhunuzun kaynaklarını devreye sokun

Hayatınıza fazladan koyduğunuz, sizin icin gereksiz olan, ancak kendi elinizle kendinizi mecbur ettiğiniz, guzel gostermeye calıştığınız bir pisliği temizlemeye calıştığınızı duşunun ve kendinizi temizeller operasyonunda gibi gorun

Butun duygu , duşunce ve davranışlarınızın oncesinde ve sonrasında mutlaka yaptığınız, yaparken de yaşam kalitenizi engelleyerek, mutlu olmayı ve tatmin olmayı engellediğinizi bilincaltınızla konuşun

Bunun bir şeyden kopma kararı değil, bir yaşama donuş operasyonu olarak gorun

Basite ve hafife almayın hayatınızı izmaritlerle olcmekten vazgecin

Daha mutlu olmak icin her şeyinizin zaten olduğunu ve sigaranın sizi bundan mahrum eden bir camur olduğunu unutmayın

Kısa telkin

Biliyorum ki, sigara icme isteği, bilincaltımdan geliyor Bilincaltım bunu benim icin iyi bir niyetle yapıyor Ben niyetin ne olduğunu bilmiyorum Bilmem de gerekmiyor Bu niyet ortaya cıktığında sigara icme davranışı ortaya cıkıyor Ben bilincaltımdan bu niyetle bu davranışı birbirinden ayırmasını istiyorum Bu niyetten beklenen butun faydaları sigara davranışı dışında bir davranışla gercekleştirmesini istiyorum Bilincaltımdaki kodlama değişinceye kadar, bunu tekrarlamam gerektiğini biliyorum

Şuanda nefes alabiliyorum Nefesimi hissedebiliyorum Nefes benim yaşam pınarım Aldığım her nefes, sigara isteğinin yerine geciyor Yaşamımı devam ettirebilmem icin bana gerekli olan, rahatlama, konsantrasyon,guven,cesaret nefesimle birlikte yaşamıma katılırNefes alıyorum ve yaşıyorumMutluyum Bilincaltımdan, sigara davranışını ortaya cıkaran niyetini gercekleştirmesi icin, nefes alma davranışımı secebileceğini ve aynı tatmin ve faydaları bu yolla sağlayabileceğini biliyorum

Bir nefes sigara dumanı, beni omrumun sonuna kadar sigaraya mahkum ederşimdiye kadar sigara icmemi surduren tek şey, aldığım bir nefestir

Bir nefes sigara dumanı, hayatımın akışını değiştirir Her şeyi yeniden, korkunc olarak başlatabilir Bir nefes sigara, icinden cıkılmaz bir tuzaktır Dumandan alacağım bir nefes, hayatımı karartmaya yeter Bir nefes duman, olumu tercih etmektir

Bir nefes sigara dumanı, inanılmaz bir buyudur Kendime yaptığım bir kara buyudur

Ne durumda olursam olayım, biliyorum ki, bir tek nefes sigara dumanı, beni buyuleyecek, tuzağa duşurecek ve hayatımın sonuna kadar bitmeyecek bir acının icine atacaktır

Artık cok iyi biliyorum Şimdiye kadar beni curuten, yaşam şeklimi değiştiren şey, aldığım tek nefes sigara dumanı oldu Bu duman tuzak Bu duman acıbu duman gozyaşıBu duman umutsuzluk, bu duman huzursuzluk

Bu duman benden uzak durmak zorunda

Bir tek nefes bana buyu yapıyor Bana sihir yapıyor sonu gelmeyecek bir yaşamın icine atıyor

Tek nefes, dunyanın en guclu bombası

İcine yaşamımı katledecek virusler, mikroplar yerleştirilmiş, şeker gibi

Almıyorum Almıyorum

Dışı şeker ici olum olan bu şekeri almıyorum

Artık Tuzağı tanıyorum ve ondan kacıyorum
Alıntı

Yorum yapmak için hesap oluşturun veya giriş yapın

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir

Hesap Oluştur

Topluluğumuzda bir hesap oluşturun. Bu kolay!

Giriş Yap

Zaten hesabınız var mı? Giriş yapın.