Rüyada Sıtma Görmek

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Sıtma borca, hoş elbiseye yoksa hamama; çoğu kez sıtma olduğunu görmek günahta ısrar ediyor olmaya, Sıtmalı olduğunu bakmak dinç ve uzun yaşamaya çok mala ve insanların kendine imrenme etmelerine, Fazla titreten sıtma ibadetlerde gevşek davranıldığına delalet eder Ölüm derecesindeki sıtma, büyük bir günahtan dolayı kişiye ikazdır Rüyada sitma hastaligina yakalandigini görmek, üzüntü ve sikinti ile yorumlanir Sitma hastaligi sirasinda sayikladigini bakmak, kendisini sasirtacak dek kedere ve aciya katlanacagina delalet eder Sitmaya yakalanan birisine yardim ettigini ve onu iyilestirmege çalistigini bakmak, sikintiya düseri bir kimseye yardim edecegine isarettir Bir kimsenin kendisini sitmadan kurtarmak için yardim ettigini görmek, her hangi bir yerden yardim ve avantaj görecegine; sitma esnasinda üsüyüp titredigini bakmak sonunda beceremeyecegi bir isi yapmaya çalistigina delalet eder Bir baska rivayete görede: Rüyada sitmaya yakalanmak, borcu ödemeye isarettir Çünkü sitma günahlara kefarettir Ara Sıra de sitma, korkutma ve tehdide isarettirBazen sitma yaz gününde soguk ve kis gününde sicak ve hararetli olu hoş elbiselere isarettir Ara Sıra de sitma , hummadan, evlattan yahut ortaktan muzdarip olup sikilmaga ve vaadini yerine getirmeye isarettir, Çünkü sitma her mü'minin atesten nasibidir Sitma va ona yakalanan kimse ile Allahu Teala'nin arasini islah için ölüm meleginin elçisi ve korkutucusudur Bir kimse rüyada her gün sitma oluyor görse, günah islemekte devam etmesine, gün asiri oluyorsa, kendisini azaba atacak ve tövbe ettigi günaha isarettir Eger sitma kendisini bir gün tutup iki gün birakir ve dördüncü günü her tarafta yakaladigini görse, o kimsenin azaba düstügüne ve defalarca tövbe ettigi günahina isarettir Pozitif titreten sitma, bir isi benimsemeyip agir almaya ve batil seylerde telaş etmeye isarettir, ölüm derecesinde bir sitmaya yakalandigini hatta ölerek kefenlendigini gören kimse, bir günah yahut bir cinayette israr eder ya da Allah'a (C C) yakismayacak seyi yapmaya yiğitlik etmesine isarettir Bu rüya, sahibinin tövbe istigfar etmesi için korkudur Bu rüyayi oysa asî ve zalim kimseler görür Kendisinin sitmali oldugunu görenin ömrü uzun vücudu saglam, finansal fazla ve insanlarin ona gipta edip siginmalarina isarettir, Fazla titreten sitma, kisinin dinî islerinde tembellik ve umursamazligina isarettir Ara Sıra de sitma, rüya sahibinin girecegi ve orada sikinti ve susuzluga düsecegi hamama isarettir Sıtma rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki açıklama bölümümüzden yazabilirsiniz

Geri