Pratik Tavuk Döner

Bu Alanı Sizin İçin Ayırdık !

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
16
İtibar
0
Coin
256,928
Pratik Tavuk Döner Tanımı İçin Malzemeler
1 kg tavuk ( ben tüm tavuk kullanıyorum)
2 tane büyük soğan
1 yemek kaşığı domates salçası
1 buçuk tatlı kaşığı tuz
2 çay kaşığı karabiber
1 tatlı kaşığı pulbiber
1 çay kaşığı kimyon
1 çay kaşığı yedibahar
Yarım çay bardağı sıvı yağ

Pratik Tavuk Döner Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Tavuğu yıkayıp düdüklü tencere alın tuz ve pulbiber serpip 1 çay bardağı su ekleyip kısık ateşte etler yumuşayıncaya kadar pişirin.
Tavuk eti istediğiniz formda pişince suyunu başka yere kaldırıp etide el değecek sıcaklığa gelmesi için bekletin ve daha sonra ince ince didikleyip parçalayın ve kenara alın.
Sıvıyağı tencereye koyun ince ince doğranmış soğanı ekleyin ve pembeleşinceye kadar kavurun.
Kavrulan soğana salça ve baharatları ekleyin tavuğun tabanında kalan suyu da ekleyip kısık ateşte biraz pişirin.
Didikleyip kenara aldığını etleri bu salçalı karışıma ek edin ve karıştırın esasen o yağı suyu kendine çekip kuruyacaktır .
5 dakika kadar orta ateşte etleri çevirip kavurun ve pilavla birlikte servis yapabilirsiniz afiyet olsun.
Pratik Tavuk Döner Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Yorum yapmak için hesap oluşturun veya giriş yapın

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir

Hesap Oluştur

Topluluğumuzda bir hesap oluşturun. Bu kolay!

Giriş Yap

Zaten hesabınız var mı? Giriş yapın.

Benzer konular

• Soru
Kaşarlı Mantarlı Tavuk Tanımı İçin Malzemeler 600 gram tavuk göğsü 400 gram mantar (Doğrayın) 2 kuru soğan (piyazlık doğrayın) 2 diş sarımsak 1 adet kırmızı kapya biber (jülyen doğrayın) 2 adet yeşil sivri biber (jülyen doğrayın) 200 ml krema 3-4 yemek kaşığı sıvıyağ 1/2 (yarım) su bardağı su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
1
  • Soru
Ekonomik Çorba (Patates Çorbası) Tanımı İçin Malzemeler 2 adet büyük uzunluk patates 1 adet orta uzunluk soğan 150 gram tavuk eti Ya 2 yemek kaşığı yoğurt yada yarım su bardağı süt (Maksat yumuşak tat elde etmek) 1 tutam maydanoz Silme çay kaşığı pul biber 1 tatlı kaşığı kadar tuz. Ekonomik...
Cevaplar
0
Görüntüleme
2
  • Soru
Havuçlu Tavuk Suyu Şehriye Çorbası Tanımı İçin Malzemeler 1 adet havuç 1 küçük modül tavuk 6 su bardağı su (tavuğu haşlamak için) 1 su bardağına yakın tel şehriye (göz kararıda koyabilirsiniz) 1 çorba kaşığı tereyağı 1 çorba kaşığı sıvıyağ 1 çorba kaşığı un Tuz Havuçlu Tavuk Suyu Şehriye...
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
  • Soru
Enfes Tavuklu Şiş Mantı Tanımı İçin Materyaller 2 tane yufka 400 gram tavuk göğsü 3 yemek kaşığı zeytinyağı 2 domates 4 yeşil biber Pulbiber Karabiber Sarımsak tozu Kekik Kırmızı toz biber Tuz Yarım bardak sıcak su 1 küçük kase yoğurt Süslemek İçin Roka Enfes Tavuklu Şiş Mantı Tanımı Yapılışı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
1
  • Soru
Pita Ekmeğinde Kavurma Tanımı İçin Malzemeler 500 gram kuşbaşı et 1 adet domates 1,5 adet kaliforniya biberleri yalnızca çarliston bile olur (ben her rengin yarısını kullandım) 1 diş sarımsak 2 adet mor soğan 8-10 kol maydanoz 4 adet pita ekmeği 1 tatlı kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı kekik 1 çay...
Cevaplar
0
Görüntüleme
1
Üst Alt