Milföylü Mini Pizza

Bu Alanı Sizin İçin Ayırdık !

theking

Yeni Üye
Tepkime
1
İtibar
0
Coin
175,519
Milföylü Küçük Pizza Tanımı İçin Gereçler
4 milföy hamuru
2 parmak kalınlığında salam
1 dilim peynir
1 yemek kaşığı salça
1 büyük dilim kaşar peyniri
8 tane zeytin
1 yemek kaşığı mısır unu
2 yemek kaşığı yoğurt

Milföylü Küçük Pizza Tanımı Yapılışı

Milföy hamurunu dolaptan çıkaralım salındıktan sonra kenar kısmını içe yanlışsız katlayın.
Çatal ile kanıtım deldikten sonra üzerine mısır unu serpiştirelim sonra hazırlamış olduğumuz peynir salam ve zeytinleri sırasıyla üzerine dizelim.
Üzerine boş kalmış yerlere yoğurt sürelim ve fırına atalım 10 dakika.
Piştikten sonra fırından alalım.
Üzerine bir yemek kaşığı sulandırılmış salçayı azar azar hepsine koyalım onun üstüne de kesmiş olduğunuz kaşar peynir dilimlerini yerleştirelim. Tekrar fırına atıp üstü kızarana kadar pişirelim.

Yorum yapmak için hesap oluşturun veya giriş yapın

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir

Hesap Oluştur

Topluluğumuzda bir hesap oluşturun. Bu kolay!

Giriş Yap

Zaten hesabınız var mı? Giriş yapın.

Benzer konular

• Soru
Milföylü Atıştırmalık Rulo Tanımı İçin Gereçler 4 adet milföy hamuru 1 yemek kaşığı un 1 kase kaşar peynir rendesi 4 yemek kaşığı ketçap 15-20 dilim salam 1 çay bardağı salatalık turşusu Üzeri için; 1 adet yumurta sarısı Varsa kurutulmuş fesleğen ya da kekik çok yakışır (Ben unuttum) Milföylü...
Cevaplar
0
Görüntüleme
2
  • Soru
Milföylü Pratik Börek Tanımı İçin Malzemeler 3 adet milföy hamuru (Ben 1 hamuru ikiye keserek 2 kare dilim elde ettim. toplamda 6 adet böreğim oldu.) Dilimlenmiş salam (3 dilim) 1 kırmızı biber 1 yeşil biber 2 yemek kaşığı beyaz beynir 4-5 kol maydanoz yaprağı Üzeri için; 1 tane yumurtanın...
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
  • Soru
Milföylü Laleler Tanımı İçin Malzemeler 1 paket milföy hamuru İç harcı için Yarım su bardağı kadar süzme peynir 1 adet közlenmiş kırmızı biber Süslemek için İnce dilimlenmiş kaşar peyniri İnce dilimlenmiş salam Çekirdekleri alınmış zeytin Üzerine sürmek için Yumurta sarısı Çörek otu Milföylü...
Cevaplar
0
Görüntüleme
2
  • Soru
Milföylü Simit Tarifi ️ İçin Malzemeler 1 paket milföy hamuru 150 gramlık kaşar 1 paket susam Rendelenmiş salam 2 yemek kaşığı pekmez 1 su bardağı su Milföylü Simit Tarifi ️ Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Milföy hamurlarını oda sıcaklığında beklendikten sonra merdane yardımıyla enine ve...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
10 Dakikada Milföylü Kafes Pizza Tarifi İçin Malzemeler 9 kare milföy hamuru (kaç tane yapmak istiyorsanız) İçi için; 2 tane büyük yeşil biber 8-10 tane siyah zeytin 5-6 tane mantar (tercihen) 8-10 tane sucuk dilimleri Kaşar peyniri rendesi Sosu için; 1 tatlı kaşığı salça 1 yemek kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
Üst Alt