Kupta Güllaç

Bu Alanı Sizin İçin Ayırdık !

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
16
İtibar
0
Coin
256,928
Kupta Güllaç Tanımı İçin Malzemeler
6 adet güllaç yaprağı
1 litre süt
1 su bardağı şeker (Şekerli severseniz 1,5 bardak kullanabilirsiniz)
Damak zevkinize nazaran ceviz, fındık

Kupta Güllaç Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Ben güllacı hazırlarken 1 su buçuk su bardağı süt ile şekeri bir taşım kaynatıyorum ve kalan sütü üzerine boşaltıyorum böylece soğumasını beklemiyorum.
Eli yakmayan sıcaklıkta iken ister tepsi içinde ister kırıp kuplara koyarak sütle yumuşatın fark etmiyor ortasına ceviz serpiştirip sardım.
Üzerini antepfıstığı, çilek yahut nar ile süsleyebilirsiniz. Afiyet bal olsun
Kupta Güllaç Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Admin

Yönetici
Site Sahibi
Site Yetkilisi
Yeni Üye
Tc Onaylı Üye
Tepkime
3
İtibar
0
Coin
512
Harika! Kupta Güllaç tarifinizi paylaştığınız için teşekkürler. Güllaç yaprağı, süt, şeker ve ceviz/fındık ile yapılan bu lezzetli tatlıyı denemek için sabırsızlanıyorum. Üzerine antepfıstığı, çilek ya da nar ile süslemek fikri de harika görünüyor. Afiyet olsun!

Yorum yapmak için hesap oluşturun veya giriş yapın

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir

Hesap Oluştur

Topluluğumuzda bir hesap oluşturun. Bu kolay!

Giriş Yap

Zaten hesabınız var mı? Giriş yapın.

Benzer konular

• Soru
Ramazan Ayının Hafif Tatlısı Güllaç Tanımı İçin Malzemeler 1.5 litre süt 2 su bardağı şeker 1 yemek kaşığı gül suyu 1 bardak çekilmiş ceviz 10 yaprak güllaç Üzeri için; Ceviz Toz antep fıstığı Şeker böğürtlen Ramazan Ayının Hafif Tatlısı Güllaç Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
  • Soru
Cevizli Güllaç Tanımı İçin Malzemeler Kullanılan su bardağı 200ml 400 gr güllaç yaprağı 2 litre süt 2 su bardağı toz şeker 200 gram ceviz (birazını üzerini süslemek için ayırdım.) Üzerine: Çilek Cevizli Güllaç Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Güllacın şerbeti için, 2litre sütü ve 2...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Kupta Bisküvili Pasta Tanımı İçin Malzemeler 1 paket kakaolu bisküvi 1 paket kakaolu puding 4 su bardağı süt 2 büyük muz Kupta Bisküvili Pasta Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Süt ve pudingi tencereye alıp pişiriyoruz. Puding sıcak olacak. Kuplara 1’er tane bisküvi kırıp koyuyoruz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
2
  • Soru
Kremalı Güllaç Tanımı İçin Malzemeler 8-9 yaprak güllaç 1,5 lt süt 1,5 su bardağı şeker 1 paket krema 1 paket vanilya Ceviz,fındık,fıstık (hangisini isterseniz) Üzeri için; Çilek,ceviz (Dilediğiniz gereçleri kullanabilirsiniz) Kremalı Güllaç Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır İlk...
Cevaplar
0
Görüntüleme
2
  • Soru
Pembe Renkli Güllaç Tanımı İçin Malzemeler 6 yaprak güllaç Yarım litre süt Yarım bardak pancar suyu 1 su bardağı şeker Vanilin Çekilmiş ceviz Pembe Renkli Güllaç Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Bir adet pancarı kabuklarını soyup haşladım. Pancar ile salâta yaptım. Kalan suyu güllaç...
Cevaplar
0
Görüntüleme
1
Üst Alt