Kaymaklı Poğaça

Bu Alanı Sizin İçin Ayırdık !

theking

Yeni Üye
Tepkime
1
İtibar
0
Coin
175,519
Kaymaklı Poğaça Tarifi İçin Malzemeler
1 su bardağı ılık su
1 su bardağı yoğurt kaymağı (iki kez 5 kiloluk sütten mayaladığım kaymak 1 su bardağına tekabül etti)
1 su bardağı sıvı yağ
2 yumurta (1 inin sarısı üzerine olacak)
1 yemek kaşığı tereyağı
2 yemek kaşığı toz şeker
1 yemek kaşığı toz maya
1 tatlı kaşığı tuz
1 paket kabartma tozu
Alabildiği kadar un

Kaymaklı Poğaça Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Maya, toz şeker ve ılık suyu karıştırın 5 dk bekletin, maya aktifleşsin.
Ardından sıvı yağ, kaymak, yoğurt ve tereyağını koyun karıştırın.
Üzerine bir miktar un ilave edin ve kabartma tozu ve tuzu ekleyin karıştırın.
Kulak memesi kıvamında yumuşak bir hamur elde edin ve mayalanmaya bırakın.
Yoğurma kabınızın üzerine kadar kabaran hamurunuzu hafifçe söndürmeden bir kez daha yoğurun ve poğaça şekli verin.
Üzerine yumurta sarısı ve sıvı yağ karışımını sürün ve isteğe göre çörek otu susam serpin.
180° fanlı ayarlı fırında üzerleri kızarana kadar pişirin.
Ben kızardıktan sonra bir 10 dk da 150°de pişirdim.
Afiyet olsun.

Kaymaklı Poğaça Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Yorum yapmak için hesap oluşturun veya giriş yapın

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir

Hesap Oluştur

Topluluğumuzda bir hesap oluşturun. Bu kolay!

Giriş Yap

Zaten hesabınız var mı? Giriş yapın.

Benzer konular

• Soru
Yumuşacık Leziz Kaymaklı Poğaça Tarifi İçin Malzemeler 3 su bardağı süt (200 ml 1 su bardağından 2 parmak eksik zeytinyağı 1 çay bardağı süt kaymağı ( kaynatıp soğuttuğum sütten aldım ) eğer kaymağınız yoksa 2 yemek kaşığı tereyağı da koyabilirsiniz 2 yumurta (akı içine sarısı üzerine) 2 tatlı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
Süt Kaymaklı Kıyır Poğaça Tanımı İçin Malzemeler Hamuru için: Yarım paket teremyağ (Eritilip soğutulmuş) 1 küçük kase süt kaymağı (Kaynattığım sütün üzerinden almıştım.) 1 çay bardağı sıvı yağ 2 adet yumurta (Akı içine,sarısı dışına) 1 tatlı kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı toz şeker Yarım çay kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
  • Soru
Kaymaklı Yumuş Poğaça Tanımı İçin Malzemeler 200 gram kaymak 1 su bardağı süt 1 su bardağından 1 parmak eksik sıvı yağ 1.5 su bardağı ılık su 1 paket maya ( yada yarım paket yaş maya 2 adet yumurta birinin sarısı üzerine 1 tatlı kaşığı tuz Aldığı kadar un (dikkatli ekleyin) Üzeri için; 1 kahve...
Cevaplar
0
Görüntüleme
1
  • Soru
Kaymaklı Dere Otlu Poğaça Tanımı İçin Gereçler 125 gram oda sıcaklığında tereyağı 200 gram kaymak 2 adet yumurta 1 inin sarısı üzerine Yarım çay bardağı sıvı yağ 1 tatlı kaşığı tuz 1 çay bardağı yoğurt 1 tutam dereotu 1 tatlı kaşığı toz şeker 1 paket kabartma tozu Aldığı kadar un İç harcı için...
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
  • Soru
Kaymaklı Poğaça Tanımı İçin Materyaller 1 yemek kaşığı kaymak (Dolu olacak) ben bim den almıştım) 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı yoğurt 2 yumurta 1 inin sarısı üstüne 1 kabartma 1 çay kaşığı tuz Aldığı kadar un İçi için 1 tutam maydanoz 1 kase lor Kaymaklı Poğaça Tanımı Yapılışı Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
1
Üst Alt