Kakaolu Muffin Kek

Bu Alanı Sizin İçin Ayırdık !

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
16
İtibar
0
Coin
256,928
Kakaolu Muffin Kek Tarifi İçin Malzemeler
2 adet yumurta
1 su bardağından 2 parmak eksik toz şeker
1 su bardağı süt
Yarım su bardağı sıvı yağ
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
1 yemek kaşığı kakao
1,5 su bardağı un
Üzeri için;
Damla çikolata

Kakaolu Muffin Kek Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Çırpma kabına yumurtaları ve şekeri alıp mikserle köpürene kadar çırpalım.
Daha sonra sıvı yağı ve sütü ilave ederek çırpmaya devam edelim.
Ardından kabartma tozu vanilya, kakao ve unu eleyerek hamura ekleyelim tüm malzemeyi karıştıralım.
Kalıbı olanlar kalıp koyabilir ben muffini yağlayarak içine koydum.
Kek harcımızı kaşık yardımı ile muffin kalıplarına bölüştürelim.
Son olarak muffin üzerine damla çikolataları serpiştirelim.
Muffin kalıbımız da fırına yerleştirelim 180 derece fırında 20 dakika pişirelim ben bu şekilde 18 adet muffin elde ettim. Afiyet ball yiyenlere şifa olsun inşallah deneyecek olanlara şimdiden kolay gelsin
Kakaolu Muffin Kek Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Yorum yapmak için hesap oluşturun veya giriş yapın

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir

Hesap Oluştur

Topluluğumuzda bir hesap oluşturun. Bu kolay!

Giriş Yap

Zaten hesabınız var mı? Giriş yapın.

Benzer konular

• Soru
Çikolatalı Vişneli Muffin Cupcake Tanımı İçin Malzemeler 3 adet yumurta 1 su bardağı şeker 1 su bardağı süt 1 çay bardağı sıvı yağ 1 su bardağı un 3 yemek kaşığı kakao 1 paket hamur kabartma tozu 1 paket şekerli vanilin Yarım su bardağı vişne (buzluktan koydum) Yarım paket bitter çikolata...
Cevaplar
0
Görüntüleme
2
  • Soru
Muffin Tanımı İçin Malzemeler 3 adet yumurta 1 su bardağı toz şeker 1 su bardağından 2 parmak eksik sıvı yağ 1 su bardağından 2 parmak eksik süt 2 su bardağı un 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya Çikolata Çilek Muffin Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Önce fırını 180 dereceye...
Cevaplar
0
Görüntüleme
1
  • Soru
Tek Yumurta İle Muffin Kek Tanımı İçin Malzemeler 1 adet yumurta ( l boy) 1 çay bardağı şeker Yarım çay bardağı sıvı yağ Yarım çay bardağı yoğurt Yarım çay bardağı süt 1 çay kaşığı karbonat yahut bir paket kabartma tozu 1 paket vanilin 1,5 çay bardağı un Tek Yumurta İle Muffin Kek Tanımı Nasıl...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
Çikolatalı Muffin Enfes Lezzet Tanımı İçin Malzemeler 2 adet yumurta 1 su bardağı süt 1 su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı şeker 1 paket kabartma tozu 2,5 su bardağı un 3 yemek kaşığı kakao 1 çay bardağı kadar damla çikolata Çikolatalı Muffin Enfes Lezzet Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Kakaolu Baton Kek (Soslu) Tarifi İçin Malzemeler 3 adet yumurta 1 su bardağı şeker (1,5 ta olabilir) 1 su bardağı süt 1 su bardağı sıvı yağ 3 yemek kaşığı kakao 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu 1 su bardağı + 2 yemek kaşığı un Sosu için yiyeceğiniz gün yapın donuyor; 1 paket çikolata...
Cevaplar
0
Görüntüleme
1
Üst Alt