Kabak Ve Kırmızı Biber Dolması Bir Arada (Şahane Lezzet)

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan theking
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Kabak Ve Kırmızı Biber Dolması Bir Ortada (Şahane Lezzet) Tanımı İçin Materyaller
2 adet soğan
5 kabak
11kirmizi biber (Ben dondurucuya koyduğumdan yaptım)
250 gram kıyma
3 bardak pirinç (200 ml)
1 yemek kaşığı salça
3.4 yemek kaşığı sıvı yağ
Tuz, pulbiber
Dolmaların ağzını kapamak için
2 adet domates

Kabak Ve Kırmızı Biber Dolması Bir Ortada (Şahane Lezzet) Tanımı Yapılışı

Birinci olarak tavaya kıymamızı alıp kavuruyoruz suyunu çekince yağımızı ek ediyoruz soğanlarımızı da ekleyip kavuruyoruz.
Kavrulan kıyma ve soğana salçamızı ekleyip kokusu çıkana kadar kavurup pirinçlerini tuzunu baharatını da ekleyip bir iki karıştırdıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz.
Kabaklarımızı yıkayıp alacalı soyup ortasını oyduktan sonra bıçakla iki üç yerinden deliyoruz sonra kızartıyoruz.
Kızaran kabaklarımızı doldurup akabinde biberlerimiz dondurucudan olup daha evvel közlendiği için onları da delip içini dolduruyoruz.
Doldurma süreci bitince ağızlarını domatesle kapatıp üstüne su ekleyip ocakta bi taşım kaynatıyoruz.
Ocakta kaynatırken tepsiye koyduğumuz dolmaları formun altını üstüne getirip çevirelim.
Biraz ocakta o denli kaynattıktan sonra fırına alıp pişirelim.
Yanında yoğurt ile servis yapabilirsiniz.
(not).
Yıkadığımız kabakları silmeyi unutmayalım kızartma yapacağımız için sıçrayabilir dikkatli olun.
Ben kırmızı biberleri dondurucudan kullandım için közleme sürecini evvelce yapmıştım siz taze alıp hafif közleyip yaparsanız daha lezzetli olacaktır közlemeden de yapabilirsiniz.
Ayrıyeten kabaklarıda kızarttım siz kızartmadanda yapabilirsiniz.
Ben ocaktada şu koyup biraz kaynatıyorum sonra fırına atıyorum tercih sizin yinede.

Geri