İp Adresi Öğrenme

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan nilova
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Konuyu Yükselt

nilova

Yeni Üye
IP öğrenme

Mesela bir ağ kuracaksınız ama bilgisayarınızın ıp adresini bilmiyosunuz.

Başlat>çalıştır>cmd yazın
açılacak komut penceresine ıpconfig yazın.

iste bilgisayarınızın ıp si.

Bir kaç ekleme;

Win98'de Başlat>çalıştır>winipcfg yazarakta öğrenebilirsiniz.

Kendi bağlatı IP'nizi(İnternete cıktığınız IP) ise http://www.whatismyip.com/adresine girerek öğrenebilirsiniz..

lan kullanıcısıysanız dns nin size verdiği ip ile dns çıkış ip niz uyşmaya bilir yani dns size yapay bir ip verebilir. dns çıkışınızı tam olarak örenmek istiyorsanız savcının da dediği gibiwww.whatismyip.com
adresinden öğrenebilirsiniz. benim eklentim şu. sürekli int.de geziyorsanız ve başka ip kullanarak bunu yapmak istiyorsanız proxy kullanmanız tavsiye edilir. bunu elle yapabileceğiniz gibi program kullanarakta yapabilirsiniz (steganos surf anaymous v 6 dı sanırım) hatta bu program size belirli zaman dilimlerinde otomatik olarak internet üzerinde sürekli ip değiştirmenizi sağlıyabilir. xp de elle proxy girmek içinse internet explorer a sağtıklayın özellikler >bağlantılar>proxy sunucusu nun checkbox unu tıklayın ve oraya bulduğunuz proxy ile portu yazın(bulamazsanız size msn den proxy listemi atabilirim), yerel adresler için proxy sunucusunun checkbox unuda işaretleyin ve whatismyip adresinden ip nizin değiştiğinni görebilirsiniz uyarı eğer bir mirc sunucusuna bağlanmak istiyorsanız yazdığınız proxy mask olduğu için giremezsiniz. yani eski banlandığınız yada line yediğiniz ip geçerlidir. bunun için capture yapmalısınız. bunuda k&z line adlı başlıkta nasıl yapacağınızı yazdım. ayrıca eğer başkasının ip sini öğrenmek istiyorsanız (yani bi arkadaşınızın yada kıl olduğunuz birinin) tabiki makinasını kullandığınız birinin(uzaktaki bir makinanın ip sini öğrenme yolalrıda var), bence program kullanmalısınız. yani sizin makinanızı kullandığınız kişinin ip sini öğrendiğinizi bilmemesi için. 'çalıştır' oraya yazdığınız herşeyi kayıt olarak tutar ve makina sahibi çalıştıra girince neler yazıldığını görür doğal olarakta şüphelenebilir. bunun için bence 921 kb lik bi program işinizi görebilir.

alıntı

Geri