Hz. Fatıma'dan Resulallaha..

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan nilova
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Konuyu Yükselt

nilova

Yeni Üye
Hz. Fatıma'dan Resulallaha..

Hz Fatıma radıyallahu anha Efendimiz aleyhisselatu vessealmın kainatı üzen vefatından sonra cümle şairlere en latif şah beyitlerini unutturacak avazı:

"O gün ; gökyüzünün ufukları bozardı
Gün ortasında,güneşin ziyası köreldi
Evvel zamanların ve sonraki vakitlerin, kainatı karardı
Peygamberin vefatından sonra dünya,
Hüzün ve kederden bir kum yığınına döndü
Artık şimdi;Doğuların ve Batıların bütün şehirleri Ona ağlasın!
Mudar ve Yemen'in bütün kabileleri matem tutsun

Üzerime öyle musibetler döküldü ki;
Bu elemler, gündüzlerin üstüne dökülseydi,
Nurlu gündüzler,simsiyah gece kesilirdi

Ey, Rabbinin davetine icabet eden Babam!
Ey,Makamı Firdevs Cennet'lerinde olan Babam!
Ey, Cebraile ölüm haberine verdiğimiz Babam!
Ey, benim aziz Babam! Sana Rabbinin daveti!
Ey,benim aziz Babam! Yerin Firdevs Cenneti
Ey,benim aziz Babam! Derdimizi ancak Cebrail'e yanacağız!"

Benzer konular

• Soru Soru
Kur’an’da dikkatinizi çekmiştir, Allah bazı ayetlerinde toplumu doğru yolundan saptıranlara lanet ettiğini görürsünüz. Örneğin Yahudilerin, Allah’ın yolundan saparak onun ayetlerinin anlamlarını değiştirip, kendi batıl inançlarını Allah’ın dini diye anlattıkları için, “ALLAH ONLARA LANET...
Cevaplar
0
Görüntüleme
105
  • Soru Soru
Bildiğiniz gibi Kur’an, iniş sırasına göre günümüzde elimizde yok. Ama eksiksiz ve Allah’ın kendi korumasında olduğuna dair Rabbimizin bu konuda bir hükmü, garantisi var ve Allah Kur’an’ı ben koruyorum diyor. Yani Kur’an bir bütün olarak korunuyor, ONUN İÇİNDE BİZLER ONUN BÜTÜNÜNDEN İSTİFADE...
Cevaplar
0
Görüntüleme
156
  • Soru Soru
Bir arkadaşımızın paylaştığı bir yazıdan sizlere alıntı yapmak ve üzerinde birlikte sizleri düşünmeye davet etmek istiyorum. İlk okuduğunuzda belki, çok haklı arkadaşımız diyebilirsiniz ama biraz düşündüğünüzde, hatta çevremizde yaşananlara baktığımızda, bir yerlerde sorun olduğunu fark...
Cevaplar
0
Görüntüleme
147
  • Soru Soru
Değerli dostlarım, bu makalemde sizlerin üzerinde düşünmenize vesile olmak istediğim konu, Kur’an’da ALKOL VE KUMAR konusunda geçen ayetleri, Kur’an bütünlüğünde düşünmeye davet etmek istiyorum. Bizler geleneğin ve mezheplerin öğretisiyle ayetleri anlamaya çalıştığımız için, kendimizce...
Cevaplar
0
Görüntüleme
123
  • Soru Soru
Bu makalemde sizlerin, üzerinde düşünmenize vesile olmak istediğim çok önemli ayetler var. Lütfen bu ayetler üzerinde Kur’an merkezli düşünelim ki, bizden önce yaşamış ve Allah’ın yolundan sapmış Kitap Ehlinin yanlışlarına bizlerde düşmeyelim. Bakın Allah, doğru yolda giden kullarının, nasıl bir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
165
Geri