Havuç İle Kolay İçli Köfte Tarifi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan theking
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Havuç İle Kolay İçli Köfte Tarifi İçin Malzemeler

İçi için;
250 gram kıyma
2 tane kuru soğan
Yarım çay bardağı sıvı yağ
1 tatlı kaşığı biber salçası
Bir çay kaşığı karabiber
Bir çay kaşığı pul biber
Bir tatlı kaşığı tuz
Bir çay bardağı dövülmüş ceviz içi
Dışı için;
2 su bardağı köftelik bulgur
1 çay bardağı irmik
1 çay bardağı un
1 tane yumurta
2 su bardağı sıcak su
1 yemek kaşığı biber salçası
1 çay kaşığı pul biber
1 çay kaşığı karabiber
1 tatlı kaşığı tuz
Kızartmak için;
Sıvı yağ
Haşlamak için;
Sıcak su
Şekil vermek için;
1 tane havuç

Havuç İle Kolay İçli Köfte Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır

Merhaba arkadaşlar içli köfte hepimizin çok sevdiği bir tarif yapılışı çok uğraştırsada vazgeçilmezimiz bende bu tarifi daha kolay hale getirecek daha az zaman harcayacak bir yöntemle yapıyorum havuç ile evet havuç ile içini oyuyorum daha kolay oluyor ve daha erken bitiyor belki bileniniz vardır bende yeni öğrendim ve sizinle paylaşmak istedim hadi başlayalım tarifimize
Geniş bir tepsiye bulgur irmik konulup üstüne 2 su bardağı sıcak suyu ekleyip ağzını kapatıp 10 dakika dinlendirelim.
Soğanları ince ince doğrayıp bir tavaya alalım sıvı yağı koyup pembeleşinceye kadar kavuralım ardından kıymayı ekleyip suyu çekene kadar karıştırarak kavuralım.
Daha sonra salçayı koyup 2 dakika daha kavuralım sonra baharatları ve cevizi ekleyip kapatıp soğumaya bırakalım.
Bulgurumuzun içine yumurta, salça, baharat ve tuzu ekleyip yoğuralım, elimizi arada suya batırıp güzelce yoğuralım.
Sonra yanımıza bir kaba su alalım ceviz büyüklüğünde bir parça alalım havucun ucunu suya batırıp harcımıza şekil verelim.
İstediğimiz inceliği verdikten sonra içine 1 tatlı kaşığı kıyma harcından koyup ağzını güzelce kapatalım köfteye şekil vermek için elimizi biraz suya batırabiliriz, ben öyle yapıyorum. Bu şekil tüm harcı yapalım.
Sıvı yağını ocağa alıp köftelerimizi güzelce kızartabiliriz, ben haşlama da yaptığım siz isteğe bağlı yaparsınız sıcak servis yapabilirsiniz afiyet olsun
Havuç İle Kolay İçli Köfte Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Geri