Halifeliğin kaldırılmasının toplum yaşamına getirdiği değişiklikler Cevap: Halifeliğin kaldırılmasının toplum yaşamına getirdiği değişiklikler Halif

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan nilova
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Konuyu Yükselt

nilova

Yeni Üye
Peygamberimiz(SAV)VASİYETİDİR MEDİNE-İ MÜNEVVERE'DEN GELEN BU VASİYET OKUYUNUZ VE OKUTUNUZ!

Medine-i Münevvere'de Türbe-i Şerif YA Şeh Ahmet Diyor ki:Vallahu azim bu vasiyetnamede zerre kadar yalan yokturBir cuma gecesi namazımı eda edip uyumaya varmıstımHarem-i Şerif tarafından Yaa Şeyh Ahmet diye bana bir Nida geldiLebbeyk Ya Resullah deyip Peygamber efendimiz(sav)ın şahsını gördümResullah (sav) efendimiz şöyle devam etti Ya şeyh Ahmet Allah-u Teala huzurunda yüzüm kalmadı sana haber veriyorum ki geçen cumadan bu cumaya 16000 kişi öldüİçlerinde bir tek müslüman çıkmadı gelenlerin amel defteri kara ve sol elinde gördümYa Şeyh Ahmet Evvela ana ve baba asi oldular ve zekatlarını men ettiler hacı olup haram yemeyi adet ettilerHerkes nefsinden başka bir şey düşünmediYüzlerinde haya kalmadıDünya malı ile nasip olan tartılarına hıyanet etmeyi adet ettilerYa Şeyh Ahmet benim ümmetlerime haber eyle kıyamet alametleri zuhur ediyor hak teala ya asi olmasınlarÇok yakın bir zamanda üç gece güneş tutulacakÜç gün sonra Mağrip ten doüup Marşak-a batacaktırKuran-ı Kerim insanların gözüne gözükmeyecektirÜmmetine söyle günahlarını tövbe etsinlerYakın bir zamanda İsa Aleyselam ın inmesi Zuhur edilecek Ya Şeyh Ahmet ümmetlerime Haber eyle kudret kelime ile her kimbu vasiyetimi bir köyden bir köy bir kazadan bir kazaya bir ilden bir ile bir devletten bir devlete gönderirse Huzur-u mahşerde günahları AF edilirHz Muhammet Mustafa(sav) yi şahsı ile görünmüs olurKim bu vasiyetimi işitip te yazmasa bir köye yada bir başka yere göndermesse yüzü kara ol Türbi-i Şerif-i Hadis Şeyh Ahmet üç defa yemin edip vallahi azim bu vasiyetimde yanlıs bilgi versem bu dünyada da ve öteki dünyaya imansız gideyim dedi

15 günde Medine,i Münevver de yazılmıs olup tüm müslümanlara gönderilmiştir

Bu arife gününde siz müslüman kardeşlerimle Peygamberimizin vasiyetini paylaşmak istedim UNUTMAYIN Kİ BUNU HER MÜSLÜMANIN OKUMASI İÇİN ELİNİZDEN GELENİ YAPIN!!
alıntıdır

Geri