Bebekler İçin Çok Faydalı Köfteli Balkabağı Çorbası

Bu Alanı Sizin İçin Ayırdık !

theking

Yeni Üye
Tepkime
1
İtibar
0
Coin
175,519
Bebekler İçin Çok Faydalı Köfteli Balkabağı Çorbası Tarifi İçin Malzemeler

Köftesi için :
50 gram kıyma
1/2 (yarım) tatlı kaşığı pirinç
1 parmak soğan rendesi
Çorba için :
1 tam boy kabak diliminin 1/3 i
1 küçük boy havuç
1 serçe parmağı kadar dilim patates
1 tatlı kaşığı kırmızı mercimek
1 diş sarımsak
2 su bardağı su
1 tatlı kaşığı zeytinyağ

Bebekler İçin Çok Faydalı Köfteli Balkabağı Çorbası Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Bir avuç kıymaya, yarım tatlı kaşığı pirinç, bir parmak soğan rendeledim.
Minik top köfteler, yaptım.
Bir kabak diliminin 1/3 ini, bir küçük boy havucu, serçe parmağımız kadar patates dilimini, bir diş sarımsağı tencereye küp küp kesip, 1 tatlı kaşığı kırmızı mercimek, 2 bardak da su ilave edip kaynamaya bıraktım. Yumuşayınca el mikseri ile ezdim.
Tekrar ateşe koydum. Köfteleri ekledim ve bir tatlı kaşığı tel şehriye gezdirdim.
1 kaşık zeytinyağ ekledim.
Tuzunu bebeğinizin alıştığı gibi ayarlayın. Köfteler pişince hazır.Afiyet şifa olsun.
Bebekler İçin Çok Faydalı Köfteli Balkabağı Çorbası Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Yorum yapmak için hesap oluşturun veya giriş yapın

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir

Hesap Oluştur

Topluluğumuzda bir hesap oluşturun. Bu kolay!

Giriş Yap

Zaten hesabınız var mı? Giriş yapın.

Benzer konular

• Soru
Bulgur Köfteli Yoğurt Çorbası Tarifi İçin Malzemeler Bulgur köftesi için; 1.5 su bardağı ince bulgur 1 bardak kaynar su 1 yumurta Yarım su bardağı un 2 çay kaşığı tuz Terbiyesi için; 3 su bardağı yoğurt 1 yumurta 2 yemek kaşığı un 2 diş ezilmiş sarımsak 1 yemek kaşığı zeytinyağ Sosu için; 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Bebekler İçin Balkabağı Çorbası Tanımı İçin Materyaller Balkabağı (bir dilimin yarısı yeterli) 1 adet küçük uzunluk patates 1 adet küçük uzunluk havuç 1 adet küçük uzunluk soğan 1 dis sarımsak 1 tatlı kaşığı tereyağı 1 su bardağı tavuk ya da et suyu Sıcak su Tuz Bebekler İçin Balkabağı Çorbası...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
Buğdaylı Misket Köfteli Nefis Yayla Çorbası Tanımı İçin Malzemeler 2 su bardağı yoğurt 1 çay bardağı bir gün evvelden suya bırakılıp haşlanmış buğday 1 su bardağı haşlanmış nohut 150 gram kıyma (Kıymanın içine tuz karabiber ve pul biber eklenip yoğrulup misket formuna getirilir) 1 yumurtanın...
Cevaplar
0
Görüntüleme
1
  • Soru
Balkabağı Çorbası Tarifi İçin Malzemeler 500 gram balkabağı 1 orta boy patates 1 orta boy soğan 1 diş sarımsak 1 adet havuç Yarım limon 1,5 yemek kaşığı un Yarım çay bardağı sıvı yağ 3 yemek kaşığı tereyağ 1 çay kaşığı karabiber 1 tatlı kaşığı tuz 1 su bardağı tavuk suyu veya 1 adet bulyon...
Cevaplar
0
Görüntüleme
1
  • Soru
Balkabağı Çorbası Tanımı İçin Malzemeler 5 dilim küçük balkabağı 1 orta uzunluk patates 1 orta uzunluk kuru soğan 3 diş sarımsak Damak tadına nazaran tuz 3 yemek kaşığı sıvı yağ 1.5 litre kaynar su 2 çay kaşığı zerdeçal Üzeri için; Yarım çay bardağı sıvı yağ 1 tatlı kaşığı kırmızı toz biber...
Cevaplar
0
Görüntüleme
1
Üst Alt