Bayat Köyü Gördes Manisa

Bu Alanı Sizin İçin Ayırdık !

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
16
İtibar
0
Coin
256,928
bayat köyü bilgileri - bayat köyü tanıtım - bayat köyü resimleri

Bayat, Manisa ilinin Gördes ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihçe

Orta asyadan gelmiş olup oğuzların Bayat boyundandır ve bu yüzden köyün adı da Bayat'tır.
Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemek kültürü hakkında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.
Coğrafya

Manisa iline 102 km, Gördes ilçesine 12 km uzaklıktadır.
İklim

Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007 150
2000 253
1997 223
Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır. kanalizasyon şebekesi de vardır. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik vardır.

kaynak / yerel net /vikipedi özgür ansiklopedi

köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

Yorum yapmak için hesap oluşturun veya giriş yapın

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir

Hesap Oluştur

Topluluğumuzda bir hesap oluşturun. Bu kolay!

Giriş Yap

Zaten hesabınız var mı? Giriş yapın.

Benzer konular

• Soru
böres köyü bilgileri - börez köyü tanıtım - börez köyü resimleri Börez, Manisa ilinin Gördes ilçesine bağlı bir köydür. Tarihi Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur. Kültür Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur. Coğrafya Manisa iline 107 km...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
Yukarıçaybelen Köyü Bayat Afyonkarahisar Köyleri - Bayat Yukarıçaybelen Köyü - Yukarıçaybelen Hakkında Bilgiler - Yukarıçaybelen Köyü Resimleri Yukarıçaybelen, Afyonkarahisar ilinin Bayat ilçesine bağlı bir köydür Tarihi Köyün adı ortaasyada yaşayan maçoğlu yörük beyi yozgata göc ederordan...
Cevaplar
0
Görüntüleme
2
  • Soru
beğel köyü bilgileri - beğel köyü resimleri - beğel köyü tanıtım Beğel, Manisa ilinin Gördes ilçesine bağlı bir köydür. Tarihi Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur. 1300-1400 yıllarında kurulduğu büyük olasılıktır.1960' larda kaybolan el yazması bir kitapta böyle...
Cevaplar
0
Görüntüleme
2
  • Soru
benlieli köyü bilgileri - benlieli köyü tanıtım - benlieli köyü resimleri Benlieli, Manisa ilinin Gördes ilçesine bağlı bir köydür. Tarihi Köyün tarihi 1800 lü yıllara dayanmaktadır. Kesin olarak bir bilgi yoktur. Fakat köyün asırlık çınar ağacının incelenmesi sonrasında çok eski dönemlerden...
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
  • Soru
Kuzören Köyü Bayat - Afyonkarahisar Afyonkarahisar Bilgiler Nüfus 84 (2000) Koordinatlar Posta Kodu 03780 Alan Kodu 0272 Yönetim Coğrafi Bölge Ege Bölgesi İl Afyonkarahisar İlçe Bayat Kuzören, Afyonkarahisar ilinin Bayat ilçesine bağlı bir köydür Tarihi [ Köyün adının nereden geldiği ve...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
Üst Alt