Atmosferin Faydaları,Yararları

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan nilova
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Konuyu Yükselt

nilova

Yeni Üye
Atmosferin Faydaları Nelerdir – Atmosferin Faydaları Hakkında Özet Bilgiler

a. İklim olayları meydana gelir.
b. Canlı yaşamı için gerekli gazları ihtiva eder.
c. Güneş’ten gelen zararlı ışınları tutar.
d. Dünya’nın aşırı ısınmasını ve soğumasını engeller.
e. Dünya ile birlikte dönerek sürtünmeden doğacak yanmayı engeller.
f. Uzaydan gelen meteorların parçalanmasına neden olur.
g. Güneş ışınlarının dağılmasını sağlayarak, gölgede kalan kısımların da aydınlanmasını sağlar. Bir başka ifade ile gölgelerin tam karanlık olmasını önler.
h. Işığı, sesi, sıcaklığı geçirir ve iletilmesini sağlar.
i. Hava akımları sayesinde gündüz olan kesimlerin aşırı sıcak, gece olan kesimlerin de aşırı soğuk olmasını engeller.

Alıntı

Benzer konular

• Soru Soru
Bu makalemde sizleri, Kur’an’da geçen KALPLERİN KÖR OLMASI konusu üzerinde, düşünmenize vesile olmak istiyorum. Acaba bizlerinde kalbinde, imanımızı yaşarken herhangi bir körlük var mı, hiç düşündünüz mü? Bu konu ile ilgili bir ayeti hatırlayalım. Hac 46: YERYÜZÜNDE GEZİP DOLAŞMADILAR MI Kİ...
Cevaplar
0
Görüntüleme
134
  • Soru Soru
Kur’an’da dikkatinizi çekmiştir, Allah bazı ayetlerinde toplumu doğru yolundan saptıranlara lanet ettiğini görürsünüz. Örneğin Yahudilerin, Allah’ın yolundan saparak onun ayetlerinin anlamlarını değiştirip, kendi batıl inançlarını Allah’ın dini diye anlattıkları için, “ALLAH ONLARA LANET...
Cevaplar
0
Görüntüleme
105
  • Soru Soru
Bir arkadaşımızın paylaştığı bir yazıdan sizlere alıntı yapmak ve üzerinde birlikte sizleri düşünmeye davet etmek istiyorum. İlk okuduğunuzda belki, çok haklı arkadaşımız diyebilirsiniz ama biraz düşündüğünüzde, hatta çevremizde yaşananlara baktığımızda, bir yerlerde sorun olduğunu fark...
Cevaplar
0
Görüntüleme
147
  • Soru Soru
Bildiğiniz gibi Kur’an, iniş sırasına göre günümüzde elimizde yok. Ama eksiksiz ve Allah’ın kendi korumasında olduğuna dair Rabbimizin bu konuda bir hükmü, garantisi var ve Allah Kur’an’ı ben koruyorum diyor. Yani Kur’an bir bütün olarak korunuyor, ONUN İÇİNDE BİZLER ONUN BÜTÜNÜNDEN İSTİFADE...
Cevaplar
0
Görüntüleme
156
  • Soru Soru
Huawei HarmonyOS Next büyük oyunları destekleyecek. Huawei, Çin'de yaptığı etkinlikte oyunlara olan bağlılığını gösterdi. Huawei, Çin’de düzenlenen bir etkinlikte HarmonyOS’in oyun dünyasına yönelik yatırımlarını ele aldı. Teknoloji devi, mobil işletim sisteminin yeni sürümü olacak HarmonyOS...
Cevaplar
0
Görüntüleme
82
Geri