Atatürk'ün Ölümü İle İlgili Şiirler

Bu Alanı Sizin İçin Ayırdık !

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
16
İtibar
0
Coin
256,928
Atatürk'ün Ölümü İle İlgili Şiirler
Atatürkün Ölümü İle İlgili Şiir
10 Kasım İle İlgili Şiirler

10 Kasım Türküsü
Atatürk! Anıtkabir devrimlerini söyler
Bozkır ovalarına, Erciyes’e, Ağrı’ya
Ulusun egemen olduğunu
Özgür olduğunu
Haykıracağım haykıracağım işte
Senin sustuğunca!
Yolunda yürüyeceğim Atatürk;
Ana baba oğul kız
Dere tepe bucak köy
Yeryüzü yaşamalarımla değil
Oralarda, senin gittiğince!
Atatürk, taşıyacağım
Çanakkale’de, Sakarya’da, Çankaya’da, al al
Senin taşıdığını;
Yurdun gök ülküsü
Dalgalanırken
Senin bayrağını yücelteceğim.
Senin çıktığınca.
Fazıl Hüsnü Dağlarca

Yorum yapmak için hesap oluşturun veya giriş yapın

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir

Hesap Oluştur

Topluluğumuzda bir hesap oluşturun. Bu kolay!

Giriş Yap

Zaten hesabınız var mı? Giriş yapın.

Benzer konular

10 kasım şiirleri 10 kasım şiirleri Anlamlı 10 KASIM TÜRKÜSÜ Atatürk! Anıtkabir devrimlerini söyler, Bozkır ovalarına, Erciyes'e Ağrı'ya, Ulusun egemen olduğunu Özgür olduğunu Haykıracağım haykıracağım işte, Senin sustuğunca! Yolunda yürüyeceğim Atatürk; Ana baba oğul kız, Dere tepe bucak...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
En Güzel 10 Kasım Şiirleri Kısa 10 Kasım ATAM’a Günlerden 10 Kasım Saat 09:05 Dolmabahçe’deyim, Elimde karanfil Sirenler çalıyor, senin için Gözlerimde yaş, seni düşünüyorum Mustafa sarı 10 Kasım şiiri Bir bulut inmiş,beyaz, Karlı dağlar başına. Her 10 Kasım sabahı, Bir ateş düşer...
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
10 kasım şiirleri , 10 kasımla ilgili şiirler, on kasım ile ilgili şiirler, kısa 10 kasım şiirleri, 10 kasım ile ilgili kısa şiirler Atatürk'ü Yitirmedik Yıllar Üst üste katlandıkça Acımasız uzadıkça Çelik mavisi gözlerinde Her geçen gün Işığını çoğalttıkça Güzel vatanımızı Kurtardığın...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
10 Kasım Şiirleri, 10 Kasım İle İlgili En Güzel Şiirler Yeni, En Anlamlı 10 Kasım Şiirleri 10 kasım Ben hiç 10Kasım’a ”Günaydın demem ki” Ben sensiz 23 Nisan’a Hoş geldin diyemem ki Seni özlesek bile Elden ne gelir ki Bir daha senin gibi Gelecek mi ne belli Bak 10 Kasım yine geldi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
10 Kasım İle İlgili Şiirler 3 Kıtalık ATATÜRK Atatürküm eğilmiş vatan haritasına Görmedim tunç yüzünü böylesine geceler Atatürk neylesin memleketin yarasına Uçup gitmiş elinden, eski makbul çareler Nerede İstiklal harbinin o mutlu günleri Türlü düşmana karşı kazanılan zaferi Hiç sanmam, öyle...
Cevaplar
0
Görüntüleme
2
Üst Alt