Annemin Ellerinden Kuru Biber Dolması

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan theking
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Annemin Ellerinden Kuru Biber Dolması Tarifi İcin Malzemeler

*1 5 su bardağı bulgur
*1 su bardağı pirinc
*1 adet soğan
*200 gram kıyma
*1 yemek kaşığı salca
*1 yemek kaşığı biber salcası
*34 dal maydanoz
*34 dal yeşil nane
*Yarım cay bardağı zeytinyağı+ yarım cay bardağı sıvı yağ
*2 tatlı kaşığı tuz
*1 tatlı kaşığı kara biber
*1 tatlı kaşığı kırmızı biber

Annemin Ellerinden Kuru Biber Dolması Tarifi Yapılışı Annemin elleriyle hazırladığı kuru biber dolmasını sizlerle de paylaşmak istiyorum benim icin ilerde annemin yaptığı gibi biber bir yapabilmek icin not aldım ve belki aranızda denemek isteyenlerde olur diye paylaşmak istedim

1
*Kuru biberleri kaynayan suya atıp yumuşayana kadar yaklaşık 5 dakika haşlayın ve suzgece alın
*İc harcı hazırlamak icin;
*Bulgur ve pirinci yıkayıp suyunu suzup derince bir kaba alıyoruz, kıyma, ince doğranmış maydanoz, kucuk kucuk doğranmış soğan, salcaları, baharatları ve zeytinyağını ekleyip karıştırıyoruz
*Haşlanmış ve suyu suzulmuş biberlerimize ic harctan yarısına kadar doldurup ve ağız kısmı birbirine birleştirin ve ağız kısımları yukarı gelecek şekilde tencereye dizilim ve uzerlerine bir tutam tuz gezdirilir
*Başka bir kucuk el tavasına yarım cay bardağı sıvı yağ ısıtılır ve uzerine 1 tatlı kaşığı salca eklenip karıştırılır ve dolmaların uzerine gezdirilir
*2 su bardağı kaynamış su ilave edilip kısık ateşte pişirilir kaynadıktan sonra yaklaşık 1 saat sonra pişer

Eğer videolu izlemek isterseniz @724mutfaktayim instagram hesabımdan izleyebilirsiniz( linki profilimde)diğer tariflerden haberdar olmak icin abone olmayı unutmayın

Geri