Acılı Bol Soğanlı Bulgur Pilavı

Bu Alanı Sizin İçin Ayırdık !

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
16
İtibar
0
Coin
256,928
Acılı Bol Soğanlı Bulgur Pilavı Tanımı İçin Materyaller
1 su bardağı bulgur
1 adet soğan
2 yemek kaşığı salça
1 çay bardağı domates rende
2 yemek kaşığı zeytinyağı
1 yemek kaşığı tereyağı
1 adet kırmızı acı biber

Acılı Bol Soğanlı Bulgur Pilavı Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTanımı Yazdır
Yemeklik doğradığımız soğanlarımızı ufak bir tenceremize alıp hafif bir formda kavuruyoruz.
Daha sonra salça ve rendemizi de ek edip biraz daha kavurma sürecine devam ediyoruz.
Kavurma sürecini bitirdikten sonra bulgurumuzu ekleyip birkaç tıp çevirdikten sonra suyumuzu döküyoruz (Ben göz kararı yapıyorum ölçüsüz) bulgurun çok hafif üzerinde bırakıyorum su ölçüsünü.
Acı biberimide küçük parçacıklar halinde doğradıktan sonra tuzla birlikte pilavıma ekliyorum.
Tenceremizin kapağını kapatalım yeterlice suyunu çektikten sonra ocağımızdan alalım. Deneyenlere afiyet olsun
Acılı Bol Soğanlı Bulgur Pilavı Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Yorum yapmak için hesap oluşturun veya giriş yapın

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir

Hesap Oluştur

Topluluğumuzda bir hesap oluşturun. Bu kolay!

Giriş Yap

Zaten hesabınız var mı? Giriş yapın.

Benzer konular

• Soru
İştah Kabartan Sebzeli Bulgur Pilavı Tanımı İçin Malzemeler 1,5 bardak bulgur 1 adet kapya kırmızı biber 2 adet beyaz soğan Büyük 1 kase ile kırmızı et Tavuk bulyon Maydanoz Tuz Karabiber Kırmızı biber 1 yemek kaşığı domates salçası 1 çay bardağı doğranmış taze domates İştah Kabartan Sebzeli...
Cevaplar
0
Görüntüleme
1
  • Soru
Şehriyeli Bulgur Pilavı Tanımı İçin Malzemeler Yarım bulyon et suyu 1 su bardağı bulgur 1 çay bardağı yarısı kadar şehriye 5 yemek kaşığı sıvı yağ Su Şehriyeli Bulgur Pilavı Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Sıvı yağımızı ve kentimize bir tencereye alalım. Bunları pembeleşinceye kadar...
Cevaplar
0
Görüntüleme
1
  • Soru
Nohutlu Patatesli Bulgur Pilavı Tanımı İçin Malzemeler 5 yemek kaşığı sıvı yağ 2 su bardağı pilavlık bulgur Yarım su bardağı pirinç 1 su bardağı haşlanmış nohut 2 adet orta uzunluk patates 1 su bardağı tavuk yahut et suyu 2 buçuk su bardağı kaynar su Tuz Üzerine; 1 yemek kaşığı eritilmiş...
Cevaplar
0
Görüntüleme
1
  • Soru
Bulgur Pilavı (Ege Usulü) Tanımı İçin Malzemeler 1 kase bulgur 1 adet soğan 1 adet kırmızı ya da yeşil biber 1 yemek kaşığı sıvı yağ 1 yemek kaşığı salça Yarım yemek kaşığı kırmızı biber 1 çay kaşığı tuz 2 su bardağı ılık su Bulgur Pilavı (Ege Usulü) Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
1
  • Soru
Sebzeli Bulgur Pilavı (Videolu) Tanımı İçin Materyaller 1 su bardağı pilavlık bulgur Yarım çay bardağı sıvı yağ 1 adet soğan Yarım kırmızı kapya biber 1 adet yeşil biber 1 adet domates 1 tatlı kaşığı salça 1 tatlı kasığı tuz 2 su bardağı kaynamış su Sebzeli Bulgur Pilavı (Videolu) Tanımı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
Üst Alt